تبلیغات
IRAN
اضافه كردن به علاقمندی ها
خانگی سازی
ذخیره صفحه
لینك آر اس اس
درباره ما
امیدوارم خواسته هایتان را برآورده کرده باشم
علی رضا زال پور شانزده ساله
ایمیل1:goal.aftabgardon@yahoo.com
ایمیل2:goal.aftabgardon@mihanmail.ir
ایمیل مدیر وبلاگ
موضوعات مطالب
آرشیو مطالب
نظرسنجی
شما عملکرد این وب لاگ را چگونه ارزیابی می کنید؟
نویسندگان
صفحات اضافی
ابر برچسب ها
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
  

مهدی میركیایی
ارسال شده توسط alireza zalpour در ساعت ساعت 00 و 33 دقیقه و 43 ثانیه
روی ادامه مطلب کلیک کنید

مهدی میركیایی


خلاصه : مهدی میركیایی در سال 1352 در تهران بدنیا آمد.ایشان دارای مدرك كارشناسی رشته شیمی از دانشگاه پیام نور می باشد. وی در سالهای 75 و 76 مجموعه مقالاتی را كه موضوع اصلی آنها «فلسفه هنر» به ویژه هنر با صبغه مذهبی بود در نشریات مختلف منتشر كرد .و در سال 1377 كتاب "از كجا می آیی گل سرخ" به رشته تحریر در آورد. این كتاب، در دوره هفدهم انتخاب كتاب سال جمهوری اسلامی ایران از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،به عنوان كتاب سال برگزیده شد.همچنین كتاب"پادشاه كوتوله و چهل دردسر بزرگ" در دوره بیستم كتاب سال انتخاب گردید.
گروه : علوم انسانی
رشته : زبان و ادبیات فارسی
گرایش : ادبیات كودكان
تحصیلات رسمی و حرفه ای : مهدی میر كیانی تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در دبستان اردیبهشت و مدرسة شهید رضوی طی كرد و دورة دبیرستان را در رشتة ریاضی فیزیك در دبیرستان دو شهید، واقع در میدان خراسان تهران گذراند. وی در ادامة تحصیلات خویش، موفق به دریافت مدرك كارشناسی در رشتة شیمی محض از دانشگاه پیام نور شد.
مشاغل و سمتهای مورد تصدی : میركیایی در هیأت تحریریۀ مجلة رشد دانش‌آموز (دفتر انتشارات كمك آموزشی) فعالیت داشته‌اند و هم اكنون با انتشارات مدرسه (دفتر انتشارات كمك آموزشی) ‌در سمت سرپرستی گروه ادبیات، همكاری می‌كنند
جوائز و نشانها : كتابهای " ازكجا می آیی گل سرخ" و "پادشاه كوتوله و چهل دردسر بزرگ" تالیف مهدی میر كیانی ، به ترتیب در دورهای هفدهم و بیستم انتخاب كتاب سال جمهوری اسلامی ایران از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،به عنوان كتاب سال برگزیده شدند.
چگونگی عرضه آثار : مهدی میر كیانی از جمله آثار فرهنگی ایشان، می‌توان به انتشار مقالاتی با موضوع بررسی ادبیات داستانی غرب و نیز فلسفة هنر در نشریات، طی سال‌های 74 تا 76، انتشار حدود پانزده كتاب در حوزة ادبیات داستانی و همچنین نمونه‌هایی از ادبیات داستانی دورة قاجار، اشاره كرد. در سالهای 75 و 76 مجموعه مقالاتی را كه موضوع اصلی آنها «فلسفه هنر» به ویژه هنر با صبغه مذهبی بود در نشریات مختلف منتشر كرد. «قصۀ مذهبی، پژواك درد و بی قراری» و نگاهی دیگر به «هنر دینی» از جمله این مقالات هستند.

 

--------------------------------------------------------------------------------
آثار :
    1  ازكجا می آیی گل سرخ
      ویژگی اثر : تالیف،این كتاب ، در دوره هفدهم انتخاب كتاب سال جمهوری اسلامی ایران از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،به عنوان كتاب سال معرفی و برگزیده شد. آشنایی با كتاب: «از كجا می آیی گل سرخ» از كجا می آیی گل سرخ/ مهدی میركیایی. – تهران: نشرقو، 1377. این كتاب شامل قصه ای لطیف و خیال انگیز برای كودكان است كه به زبانی ساده و شیرین همراه با تصاویر رنگی به چاپ سپرده شده است. مایه های اخلاقی و دینی ، شاعرانگی و سبك خیال انگیز، همراه با نثر ساده و روان از امتیازات این كتاب محسوب می شوند. اضافه می كنیم كه این قصه در دومین جشنوار? مطبوعات كودك و نوجوان به عنوان مقام اول قص? نوجوان برگزیده شده بود.
2  پادشاه كوتوله و چهل دردسر بزرگ
      ویژگی اثر : تالیف،این كتاب ، در دوره بیستم انتخاب كتاب سال جمهوری اسلامی ایران از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،به عنوان كتاب سال معرفی و برگزیده شد. آشنایی با كتاب:پادشاه كوتوله و چهل دردسر بزرگ نوشتة مهدی میركیایی؛ویراستار ژاله راستانی؛ تصویرگر علی مفاخری . ـ تهران: محراب قلم، 1380.67ص. مصور. در این كتاب چهل حكایت و ماجرای طنز كوتاه از كارهای مضحك، زورگویانه و عجیب پادشاهی خیالی، با قیافه‌ای خنده‌دار برای مخاطبان گروه سنی «ب» و «ج» روایت شده است. «خرزهره»، نخستین حكایت این مجموعه، از این قرار است كه روزی پادشاه عكسِ گل خرزهره‌ای را نقاشی می‌كند. یكی از متملّقان آن را می‌بوید و از عطر خوش گل تعریف می‌كند؛ حتی پیشنهاد می‌كند همین نقاشی را روی دیوارهای شهر بكشند تا مردم هم آن را با لذّت ببویند. مؤلف محترم، كه از نویسندگان پُر كار و پُر سابقه در عرصة ادبیات كودكان نوجوانان است، می‌كوشد با زبانی ساده و موجز و طنز‌آلود، برخی موضوعات و مسائل اجتماعی را به تصویر بكشد. نثر كتاب بسیار ساده و روان و یكدست شكل گرفته و از دوگانگی به دور است. ایجاز در نثر، ساده‌كردن موضوعات اجتماعی دشوار و انتقال آن‌ها به كودكان، تفكر برانگیز بودن حكایات، چهره‌پردازی‌ مناسب و پُركشش بودن داستان‌ها، از دیگر ویژگی‌های اثر حاضر است.


موضوع مطلب : مشاهیر ایرانی,
برچسب ها : www.118ba118.com,