تبلیغات
IRAN
اضافه كردن به علاقمندی ها
خانگی سازی
ذخیره صفحه
لینك آر اس اس
درباره ما
امیدوارم خواسته هایتان را برآورده کرده باشم
علی رضا زال پور شانزده ساله
ایمیل1:goal.aftabgardon@yahoo.com
ایمیل2:goal.aftabgardon@mihanmail.ir
ایمیل مدیر وبلاگ
موضوعات مطالب
آرشیو مطالب
نظرسنجی
شما عملکرد این وب لاگ را چگونه ارزیابی می کنید؟
نویسندگان
صفحات اضافی
ابر برچسب ها
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
  

محمدرضا یوسفی
ارسال شده توسط alireza zalpour در ساعت ساعت 23 و 13 دقیقه و 46 ثانیه
روی ادامه مطلب کلیک کنید

محمدرضا یوسفی


خلاصه : محمدرضا یوسفی در سال 1332 در همدان متولد شد.وی نوشتن را با شعر و نمایشنامه آغاز كرد و پس از آن با داستان و فیلمنامه ادامه داد و اولین كار خود را در سال 1357 با نام « سال تحویل» منتشر كرد. كتاب " افسانۀ بلیناس جادوگر" تالیف محمد رضا یوسفی ، در دوره هفدهم انتخاب كتاب سال جمهوری اسلامی ایران از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،به عنوان كتاب سال برگزیده شد.
گروه : علوم انسانی
رشته : زبان و ادبیات فارسی
گرایش : ادبیات كودكان
تحصیلات رسمی و حرفه ای : محمد رضا یوسفی تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در زادگاهش سپری كرد و در سال 1352 به دانشكده ادبیات تهران راه یافت و در سال 1356 موق به اخذ لیسانس ادبیات شد.
مشاغل و سمتهای مورد تصدی : محمد رضا یوسفی نوشتن را با شعر و نمایشنامه آغاز كرد و پس از آن با داستان و فیلمنامه ادامه داد و اولین كار خود را در سال 1357 با نام « سال تحویل» منتشر كرد. در سال 1996 م. با كتاب «حسنی به مكتب نمی رفت» دیپلم افتخار كنگرۀ جهانی كتاب كودك و نوجوان به نام IBBY را از هلند دریافت داشت.
جوائز و نشانها : محمد رضا یوسفی در سال 1996 م. با كتاب «حسنی به مكتب نمی رفت» دیپلم افتخار كنگرۀ جهانی كتاب كودك و نوجوان به نام IBBY را از هلند دریافت داشت. در سال 1998م. نیز همان جایزه را برای رمان « ستاره ای بنام غول» اخذ نمود. دیگر تالیف ایشان كتاب"افسانۀ بلیناس جادوگر" است كه این كتاب،، در دوره هفدهم انتخاب كتاب سال جمهوری اسلامی ایران از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،به عنوان كتاب سال برگزیده شد.
چگونگی عرضه آثار : از محمد رضا یوسفی بیش از 85 كتاب برای كودكان و نوجوانان منتشر شده است.

 

--------------------------------------------------------------------------------
آثار :
    1  افسان? بلیناس جادوگر
      ویژگی اثر : تالیف،این كتاب ، در دوره هفدهم انتخاب كتاب سال جمهوری اسلامی ایران از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،به عنوان كتاب سال معرفی و برگزیده شد. آشنایی با كتاب :«افسان? بلیناس جادوگر» افسان? بلیناس جادوگر/ محمدرضا یوسفی . – تهران: نشر پیدایش، 1377. این كتاب روایتی است نو از افسانه كهن كه به زبانی شیوا و امروزی به تحریر در آمده است. افسان? بلیناس جادوگر ، هم به لحاظ مضمون و هم به اعتبار شیو? پردازش و نگارش، اثری ارزشمند است. نوآوری نویسنده در انتخاب موضوع و عطف توجه به تاریخ كهن و پردازش گیرا وانتخاب زبان مناسب از مهمترین ویزگیهای این اثر به شمار می روند.
2  حسنی به مكتب نمی رفت
      ویژگی اثر : تالیف،در سال 1996 م. كتاب مذكور،دیپلم افتخار كنگر? جهانی كتاب كودك و نوجوان به نام IBBY را از هلند دریافت داشت
3  سال تحویل
      ویژگی اثر : تالیف،1357
4  ستاره ای بنام غول
      ویژگی اثر : تالیف،. در سال 1998 م. كتاب فوق ،دیپلم افتخار كنگر? جهانی كتاب كودك و نوجوان به نام IBBY را از هلند دریافت داشت


موضوع مطلب : مشاهیر ایرانی,
برچسب ها : www.118ba118.com,