تبلیغات
IRAN
اضافه كردن به علاقمندی ها
خانگی سازی
ذخیره صفحه
لینك آر اس اس
درباره ما
امیدوارم خواسته هایتان را برآورده کرده باشم
علی رضا زال پور شانزده ساله
ایمیل1:goal.aftabgardon@yahoo.com
ایمیل2:goal.aftabgardon@mihanmail.ir
ایمیل مدیر وبلاگ
موضوعات مطالب
آرشیو مطالب
نظرسنجی
شما عملکرد این وب لاگ را چگونه ارزیابی می کنید؟
نویسندگان
صفحات اضافی
ابر برچسب ها
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
  

دكتر كمال حاج سید جوادی
ارسال شده توسط alireza zalpour در ساعت ساعت 21 و 48 دقیقه و 45 ثانیه
روی ادامه مطلب کلیک کنید

دكتر كمال حاج سید جوادی


خلاصه : دكتر كمال حاج سید جوادی در سال 1330 در تهران متولد شد.ایشان پس از دریافت دكتری رشتۀ تاریخ و همچنین دكترای رشته فلسفه ،تحصیلات حوزوی را نیز از سال 1347 در تهران آغاز كرد. او دارای اجازه روایتی ازمرحوم آیت الله العظمی مرعشی نجفی و مرحوم آیت الله علامه شیخ محمدتقی شوشتری می باشد.تصحیح كتاب"زبدۀ التواریخ" كمال سید جوادی ، در دوره دوازدهم كتاب سال جمهوری اسلامی ایران از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان كتاب سال برگزیده شد.
گروه : علوم انسانی
رشته : فلسفه
تحصیلات رسمی و حرفه ای : كمال حاج سید جوادی پس از اخذ دیپلم ریاضی و مدرك كارشناسی فنی و كارشناسی ارشد در رشتۀ فرهنگ و تمدن اسلامی به درجۀ دكتری در رشتۀ تاریخ و همچنین دكترای فلسفه نائل آمد.وی تحصیلات حوزوی را نیز از سال 1347 در تهران آغاز كرد و دارای اجازه روایتی ازمرحوم آیت الله العظمی مرعشی نجفی و مرحوم آیت الله علامه شیخ محمدتقی شوشتری می باشد.
استادان و مربیان : كمال حاج سید جوادی از مرحوم آیت الله العظمی مرعشی نجفی و مرحوم آیت الله علامه شیخ محمدتقی شوشتری اجازه روایتی را دریافت داشت.
جوائز و نشانها : تصحیح كتاب"زبدۀ التواریخ" كمال حاج سید جوادی ، در دوره دوازدهم كتاب سال جمهوری اسلامی ایران از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان كتاب سال برگزیده شد.

 

--------------------------------------------------------------------------------
آثار :
    1  اخوان المسلمین مصر در امتحان تأریخ
      2  دستورنویسی فارسی در شبه قاره
      3  زبد? التواریخ
      ویژگی اثر : تصحیح،این كتاب در دوره دوازدهم كتاب سال جمهوری اسلامی ایران ،از طرف وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی و برگزیده شده است.آشنایی با كتاب: «زبد? التواریخ»: زبد?التواریخ؛ حافظ ابرو؛ تصحیح سیدكمال حاج سیدجوادی؛ تهران: نشر نی، 1372. 2 ج. زبد?التواریخ، چهارمین ربع از كتاب حافظ ابرو به نام مجمع التواریخ السلطانیه است. این كتاب كه به شرحِ وقایع دوران شاهرخ تیموری پرداخته و نكات مهم تاریخ سیاسی – اجتماعی جامع? ایرانی در دهه های نخستین قرن نهم را نمایان می سازد یكی از مهمترین منابعی به شمار می رود كه باید مورد توجه و نظر پژوهشگران این دوره از تاریخ كشورمان قرار گیرد. در تصحیح كتاب مذكور، مصحح، از چهارنسخ? خطی معتبر استفاده كرده و بهره گیری از منابع و متون نگاشته شده در عصر مؤلف جهت توضیح و تشریح ابهامات، از موفقیت های چشمگیر مصحح است. در مقدمه كتاب، طی 9 بخش، مورّخان نیم? اول قرن نهم هجری، از جمله حافظ ابرو و تألیفات وی، نسخ خطی زبدةالتواریخ، ویژگی ادبی نثر زبد?التواریخ و روش كار مصحح تشریح شده است. وجود فهارس متعدد و مختلف از ویژگی های برجست? این اثر است.
4  صبح آفرینش
      5  میراث جاودان، كتیبه ها و سنگ نبشته های فارسی در پاكستان
      ویژگی اثر : 2 جلد


موضوع مطلب : مشاهیر ایرانی,
برچسب ها : www.118ba118.com,