تبلیغات
IRAN
اضافه كردن به علاقمندی ها
خانگی سازی
ذخیره صفحه
لینك آر اس اس
درباره ما
امیدوارم خواسته هایتان را برآورده کرده باشم
علی رضا زال پور شانزده ساله
ایمیل1:goal.aftabgardon@yahoo.com
ایمیل2:goal.aftabgardon@mihanmail.ir
ایمیل مدیر وبلاگ
موضوعات مطالب
آرشیو مطالب
نظرسنجی
شما عملکرد این وب لاگ را چگونه ارزیابی می کنید؟
نویسندگان
صفحات اضافی
ابر برچسب ها
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
  

خسرو احتشامی
ارسال شده توسط alireza zalpour در ساعت ساعت 20 و 41 دقیقه و 16 ثانیه
روی ادامه مطلب کلیک کنید

خسرو احتشامی


خلاصه : خسرو احتشامی در 15 اسفند 1325 در هونه گان سمیرم سفلی (هونجان) ولادت یافت.ایشان مدرك كارشناسی خود را در رشته تاریخ گرفته و از سال 1345 در انجمن های ادبی اصفهان بوده است.وی از غزلسرایان و به طور كلی از كلاسیك‌سرایان صاحب‌سبك، با قریحه و توانمند كشور محسوب می‌شود و در همه مجموعه‌هایی كه در پی گرد آوردن بهترین غزلیات معاصر فارسی بوده‌اند، دست كم یك یا دو غزل را به خود اختصاص داده است.
گروه : علوم انسانی
رشته : تاریخ
گرایش : شعر
اوضاع اجتماعی و شرایط زندگی : خانواده‌ی خسرو از خوانین طایفه كشكولی كوچك از ایل قشقایی بودند كه در حدود پانصد سال پیش در هونه گان سمیرم سفلی (هونجان) اسكان یافتند.
تحصیلات رسمی و حرفه ای : خسرو احتشامی در دبستان احتشام هونه گان و سپس در دبیرستان ادب اصفهان به تحصیل پرداخت و در سال 1347 دیپلم گرفت. پس از گذراندن دورة خدمت سربازی در سال 1350 به قصد تحصیل عازم هندوستان شد و در پوناكالج واقع در شهر پونا به تحصیل مشغول شد. در سال 1353 به ایران بازگشت.سپس تحصیلات خود را در دانشگاه اصفهان ادامه داد و در شهریور 1356 در رشته تاریخ فارغ‌التحصیل شد.
همسر و فرزندان : احتشامی در سال 1353 پس از تحصیل در پوناكالج واقع در شهر پونا هندوستان به ایران بازگشت و همان سال ازدواج كرد.
مشاغل و سمتهای مورد تصدی : خسرو احتشامی از هفده سالگی با شعر انس گرفت و از 1345 برای خواندن اشعار خود در انجمن های ادبی اصفهان شركت می‌جست. در سال 1346 نخستین سروده ی وی در مجله روشنفكر تهران به چاپ رسید. او از همان ایام با برخی از نشریات تهران مانند سپید و سیاه، همكاری خود را آغاز كرد. در سال 1378 یكی از آثار منظوم او به نام افسانة اصفهان آبی در اصفهان از سوی اداره كل ارشاد اسلامی بهترین اثر معرفی شد و جایزه‌ای به آن تعلق گرفت. این كتاب مثنوی بلندی دربارة 120 تن از معاریف اصفهان است.
فعالیتهای آموزشی : از جمله فعالیتهای آموزشی ایشان تدریس در دانشگاه می باشد
جوائز و نشانها : در سال 1378 یكی از آثار منظوم خسرو احتشامی به نام افسانة اصفهان آبی در اصفهان از سوی اداره كل ارشاد اسلامی بهترین اثر معرفی شد و جایزه‌ای به آن تعلق گرفت.
چگونگی عرضه آثار : برخی از نوشته‌های خسرو احتشامی در زمینة نقد و بررسی اشعار صائب نظامی و خواجوی كرمانی و همچنین شناخت و بررسی هنرهای اسلامی ـ ایرانی است. احتشامی مقالات فراوانی نیز در زمینه‌های مختلف ادبی، در نشریات بنیاد، آینده، هستی، كلك، بخارا، گلچرخ و فصلنامة اصفهان به چاپ رسانده است.

 

--------------------------------------------------------------------------------
آثار :
    1  از مضراب تا محراب
      ویژگی اثر : انتشارات بهینه 1370
2  افسانه اصفهان آبی
      ویژگی اثر : شركت آتروپات 1377-مثنوی بلند احتشامی با نام «افسانه اصفهان آبی» كه به 120 تن از شخصیت‌های مطرح اصفهان می‌پردازد، از مهم‌ترین و مشهورترین آثار وی محسوب می‌شود.
3  امشب صدای تیشه
      ویژگی اثر : انتشارات پرستش 1373
4  باغهای چوبی
      ویژگی اثر : سازمان رفاهی تفریحی شهرداری اصفهان 1377
5  در كوچه باغ زلف
      ویژگی اثر : كتابسرا 1368.


موضوع مطلب : مشاهیر ایرانی,
برچسب ها : www.118ba118.com,