تبلیغات
IRAN
اضافه كردن به علاقمندی ها
خانگی سازی
ذخیره صفحه
لینك آر اس اس
درباره ما
امیدوارم خواسته هایتان را برآورده کرده باشم
علی رضا زال پور شانزده ساله
ایمیل1:goal.aftabgardon@yahoo.com
ایمیل2:goal.aftabgardon@mihanmail.ir
ایمیل مدیر وبلاگ
موضوعات مطالب
آرشیو مطالب
نظرسنجی
شما عملکرد این وب لاگ را چگونه ارزیابی می کنید؟
نویسندگان
صفحات اضافی
ابر برچسب ها
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
  

دكتر علی بیگدلی
ارسال شده توسط alireza zalpour در ساعت ساعت 15 و 25 دقیقه و 52 ثانیه
روی ادامه مطلب کلیک کنید

دكتر علی بیگدلی


خلاصه : دكتر علی بیگدلی در سال 1322 در شهر قم بدنیا آمد. ایشان دارای دكترای تاریخ (با موضوع سلجوقیان و جنگهای صلیبی) از دانشگاه تولوز در جنوب فرانسه است. وی عضو هیئت علمی و استاد دانشگاه شهید بهشتی می باشد. دكتر بیگدلی در سال 1385 پس از 44 سال و شش ماه خدمت در عرصه علم بازنشسته شد.
گروه : علوم انسانی
رشته : تاریخ
گرایش : تاریخ اروپا
والدین و انساب : پدر و مادر علی بیگدلی فوت شده اند و دارای دو برادر و یك خواهر است.
خاطرات کودکی : علی بیگدلی علاوه بر تحصیل به ورزش دو و پرش علاقه زیادی داشت، بطوری كه در این رشته به فعالیت پرداخته و به مقام قهرمانی استان تهران دست یافت. ایشان در موسیقی نیز در زمینه های آواز، تنبك و تار به طور مختصر تحت آموزش بوده است.
تحصیلات رسمی و حرفه ای : علی بیگدلی تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در شهر محل زادگاهش، قم به تحصیل پرداخت و دیپلمش را اخذ كرد. پس از آن (تجربه كارمندی در سفیدرود) در سال 1346 در رشته حقوق دانشگاه ملی با رتبه 13 پذیرفته شد ولی بدلیل اشتغال داشتن در آموزش و پرورش نمی توانست روزها به تحصیل بپردازد. بالاخره در سال 1347 بصورت شبانه روزی در مدرسه عالی ادبیات و زبانهای خارجی در رشته ادبیات فرانسه به تحصیل پرداخت. در سال 1350 پس از اخذ كارشناسی رشته مذكور عازم فرانسه شد و جامعه شناسی را ادامه داد ولی به علت علاقه به رشته تاریخ در دانشگاه تولوز در جنوب فرانسه به تحصیل رشته تاریخ پرداخت و دوره دكتری را نیز روی سلجوقیان و جنگهای صلیبی كار كرد.
فعالیتهای ضمن تحصیل : علی بیگدلی در كنار تحصیل به مدت 12 سال به شغل روزنامه نگاری در روزنامه های اطلاعات، آیندگان و مجله سیاه و سفید اشتغال داشت. بهترین خاطره از دوران خبرنگاری آشنایی با مقامات اجرایی كشور بود. پس از انقلاب اسلامی بیش از 100 برنامه مصاحبه رادیویی، تلویزیونی و بیش از 120 مصاحبه مطبوعاتی در لیست كارنامه كاری خود دارد.
استادان و مربیان : استاد فروزانفر، دكتر ذبیح الله صفا، دكتر موسی بروخیم و غیره از استادان دكتر بیگدلی بودند بطوری كه وی از آنها به عنوان اساتید برجسته و تاثیر گذار در زندگی خود یاد می‌كند.
هم دوره ای ها و همکاران : همكلاسی‌های علی بیگدلی به ترتیب از میان 16 نفر، 6 نفر یهودی، 4 نفر مسیحی و 6 نفر مسلمان بود حتی در طول چهار سال تحصیلی برای یك بار هم صحبتی از تفاوتهای دینی به میان نیامد.
همسر و فرزندان : علی بیگدلی در سال 1351 با همسر خود كه هم اكنون بازنشسته آموزش و پرورش است ازدواج كرد. ماحصل این ازدواج دو فرزند پسر به نامهای سینا (دارای مدرك كارشناسی ارشد عمران) و عطا (دارای مدرك كارشناسی عمران) می‌باشد.
مشاغل و سمتهای مورد تصدی : علی بیگدلی پس از اخذ دیپلم خود در سال 1344 در اداره آب و برق سفیدرود مشغول به كار شد. وی پس از اخذ مدرك كارشناسی ارشد در وزارت راه و ترابری به فعالیت پرداخت و در سن 32 سالگی مدیر كل آموزش گردید. سپس عضو هیئت مدیره یكی از شركت های تابعه این وزارتخانه شد. از سال 1358 تا 1361 معاونت اداری مالی هواپیمایی كشور و سازمان هواشناسی را بر عهده گرفت. ایشان همچنین برای مدت كوتاهی مسئولیت معاونت وزیر راه و ترابری را در سازمان هواپیمایی كشور را بر عهده داشتند.
فعالیتهای آموزشی : علی بیگدلی از سال 1353 تا 1361 در بیش از ده دانشگاه و مدرسه عالی به تدریس پرداخت. تخصص ایشان در زمینه تاریخ اروپاست و بیشترین آموزش ایشان در زمینه علوم سیاسی در حوزه تاریخ اندیشه سیاسی و تاریخ روابط بین الملل بوده است و تا مقطع دكترای این رشته به تدریس پرداخته اند و كتب درسی این حوزه را نیز خود نگاشته‌اند.
چگونگی عرضه آثار : علی بیگدلی دارای 10 كتاب تالیفی و ترجمه است. وی همچنین بیش از 50 مقاله تخصصی منتشر شده در مجلات معتبر علمی دارد.

 

--------------------------------------------------------------------------------
آثار :
    1  تاریخ اروپا در قرون جدید
      ویژگی اثر : تالیف- انتشارات دانشگاه پیام نور
2  تاریخ اروپا در قرون وسطی
      ویژگی اثر : تالیف- انتشارات دانشگاه پیام نور
3  تاریخ اندیشه سیاسی در غرب
      ویژگی اثر : تالیف- دو جلد
4  تاریخ روابط بین الملل
      ویژگی اثر : ترجمه
5  تاریخ سیاسی- اقتصادی عراق
      ویژگی اثر : تالیف
6  تاریخ فرهنگ و تمدن اروپا در دوران جدید
      ویژگی اثر : تالیف
7  تاریخ یونان و روم
      ویژگی اثر : تالیف- انتشارات دانشگاه پیام نور
8  ترورهای سیاسی در تاریخ معاصر ایران
      ویژگی اثر : تالیف- دو جلد
9  شیخ نشین های خلیج فارس و مسئله نفت
      ویژگی اثر : ترجمه
10  كرونولوژی مسیحیت و قرون وسطی
      ویژگی اثر : تالیف


موضوع مطلب : مشاهیر ایرانی,
برچسب ها : www.118ba118.com,