تبلیغات
IRAN
اضافه كردن به علاقمندی ها
خانگی سازی
ذخیره صفحه
لینك آر اس اس
درباره ما
امیدوارم خواسته هایتان را برآورده کرده باشم
علی رضا زال پور شانزده ساله
ایمیل1:goal.aftabgardon@yahoo.com
ایمیل2:goal.aftabgardon@mihanmail.ir
ایمیل مدیر وبلاگ
موضوعات مطالب
آرشیو مطالب
نظرسنجی
شما عملکرد این وب لاگ را چگونه ارزیابی می کنید؟
نویسندگان
صفحات اضافی
ابر برچسب ها
آمار و امكانات
آخرین بروزرسانی :
تعداد كل مطالب :
تعداد کل نویسندگان :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازید از وبلاگ :
  

مرحوم منصور حسین زاده
ارسال شده توسط alireza zalpour در ساعت ساعت 15 و 13 دقیقه و 06 ثانیه
روی ادامه مطلب کلیک کنید

مرحوم منصور حسین زاده


خلاصه : مرحوم منصور حسین زاده در روز چهارم سال 1330 در ارومیه به دنیا آمد.وی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول به كار بود كه از سال 1362 به كارمندان موسسۀ كیهان پیوست و به كار روزنامه نگاری پرداخت.حسین زاده اطلاعات قابل توجهی دربارۀ تاریخ مطبوعات ایران، تاریخ مطبوعات كشورهای عربی، پیدایش خط، موسیقی، احزاب و گروه های سیاسی ایران داشت. نامبرده پس از چند سال فعالیت در حیطه مطبوعاتی به علت نارسایی قلبی و پوكی استخوان – كه به دنبال مصرف داروی كلیه پیدا شده بود.- در آذر ماه 1368 در گذشت . كتاب "تاریخ مجلات كودكان و نوجوانان "تالیف منصور حسین زاده ، در دوره دهم كتاب سال جمهوری اسلامی ایران از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان كتاب سال برگزیده شد.
گروه : علوم انسانی
رشته : تاریخ
گرایش : تاریخ معاصر
زمان و علت فوت : منصور حسین زاده به علت نارسایی قلبی و پوكی استخوان – كه به دنبال مصرف داروی كلیه پیدا شده بود.- در آذر ماه 1368 در گذشت .
مشاغل و سمتهای مورد تصدی : منصور حسین زاده پس از اخذ لیسانس از دانشكدۀ علوم ارتباطات اجتماعی برای امر آموزگاری راهی بجنورد شد. در همین دوران دچار بیماری « كلیه » شد . برای معالجه به آمریكا سفر كرد. در سال 1358 به ایران بازگشت و در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول به كار شد. از سال 1362 به كارمندان موسسۀ كیهان پیوست و به كار روزنامه نگاری پرداخت و در سال 1369 فصلنامۀ مطالعاتی و تحقیقاتی در وسایل ارتباط جمعی با نام « رسانه » به همت او از سوی مركز گسترش آموزش رسانه ها انتشار یافت.
مراکزی که فرد از بانیان آن به شمار می آید : در سال 1369 فصلنامۀ مطالعاتی و تحقیقاتی در وسایل ارتباط جمعی با نام « رسانه » به همت منصور حسین زاده از سوی مركز گسترش آموزش رسانه ها انتشار یافت.
جوائز و نشانها : كتاب "تاریخ مجلات كودكان و نوجوانان "تالیف منصور حسین زاده ، در دوره دهم كتاب سال جمهوری اسلامی ایران از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان كتاب سال برگزیده شد.

 

--------------------------------------------------------------------------------
آثار :
    1  تاریخ مجلات كودكان و نوجوانان
      ویژگی اثر : تالیف،این كتاب در دوره دهم كتاب سال جمهوری اسلامی ایران ،از طرف وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی و برگزیده شده است.آشنایی با كتاب: « تاریخ مجلات كودكان و نوجوانان »: تاریخ مَجلاّت كودكان / گردآوری و تدوین منصور حسین زاده. – تهران : وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، مركز مطالعات و تحقیقات رسانه ها، 1370 -.ج: مصور، جدول، نمونه. مندرجات : ج.1. از آغاز تا پیروزی انقلاب اسلامی .- تاریخ مطبوعات ایران به عنوان بخشی از حیات فرهنگی كشور بایستی از ابعاد گوناگون مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گیرد. یكی از این ابعاد بررسی تحلیلی مطبوعات كودكان و نوجوانان است و از سوی دیگر ادبیات كودكان یكی از متحول ترین شاخه های فرهنگی و ادبی جامعه بعد از انقلاب اسلامی است. مؤلف این كتاب با توجه به اهمیت مذكور با تلاشی درخور تقدیر به این مهم پرداخته و اثری ارزشمند از خود به یادگار گذاشته است. در این كتاب با توجه به اینكه هدف از تألیف تاریخ مجله های كودكان در ایران و ترسیم بخشی اساسی از تاریخ ادبیات كودكان است، شیو? بررسی مجله های كودكان نیز ، حتی الامكان بر اساس تقسیم بندی دوره ای صورت گرفته است. و در آن محدوده ای از زمان انتشار اولین مجله كودكان ایران تا پیروزی انقلاب اسلامی مورد توجه بوده است. .


موضوع مطلب : مشاهیر ایرانی,
برچسب ها : www.118ba118.com,